| Item Specifications- Front | |
|---|---|
| Color | Silver |
| Weight | 180g |
| Brake Usage F/R | Front |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Brake Type | Road Caliper - Long Reach |
| Brake Reach | 47-57mm |
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Item Specifications- Rear | |
|---|---|
| Color | Silver |
| Weight | 160g |
| Brake Usage F/R | Rear |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Brake Type | Road Caliper - Long Reach |
| Brake Reach | 47-57mm |
| Brake Lever Actuation | Short Pull |





