| Item Specifications | |
|---|---|
| Color | White |
| Weight | 6.3lbs |
| Steerer Tube | 1 1/8" to 1.5" Tapered |
| Brake Usage F/R | Front |
| Crown Race | 39.7 |
| Steerer Tube Length | 265mm |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 26" |
| Fork Travel | 180,135mm |
| Front Hub Spacing | 110mm |
| Front Axle Type | 20mm Thru |
| Spring | Air |
| Wheel Mount Center Offset | 0mm |
| Lockout | Crown Mounted |





