| Item Specifications | |
|---|---|
| Color | White |
| Brake Usage F/R | Front |
| Crown Race | 30.0 |
| Steerer Tube Length | 265mm |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 26" |
| Fork Travel | 100mm |
| Front Hub Spacing | 100mm |
| Front Axle Type | 9x1 |
| Spring | Air |
| Wheel Mount Center Offset | 0mm |
| Lockout | Crown Mounted |
| Defined Color | White |
| S.H.I.S. Clamp Diameter | 28.6 |
| Item Name | Marvel |
| Steerer Type | Tapered |





