| Item Specifications | |
|---|---|
| Crank/FD Type | Road Compact |
| Crank Intended Use | Road |
| Chain Compatibility | Campagnolo 10 |
| Weight | 821 g |
| Spindle Interface Type | Ultra-Torque |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Bolt Pattern | 5-Bolt |
| Chainring BCD | 110 Campy CT mm |
| Arm Length | 170 mm |
| Rings | 34-50 |





